Školní řád

Provozní řád venkovní hrací plochy MŠ Nepomuk

platí od 1.9.2016 do odvolání

Venkovní vybavení:

1x pružinová houpačka, 3x pískoviště, 2x skluzavka,4 x prolézačka, 1x dřevěný autobus, 1x kolotoč, 1x vláček, 1x tělovýchovný trojúhelník, 1x kreslící tabule, 2x altán, provazový motýl, 2x provazová houpačka, kolotoč, prolézačky tunelové, provazové sedačky, tunel, závory, semafor, motýlí, bylinková a růžová zahrádka, 5x záhony pro pěstování s dětmi, jedlé keře, bludiště, hadi na kreslení

Povrchy:

travnatý povrch je určen pro pohybové, míčové a tělovýchovné činnosti, písek je pod dojezdovými plochami skluzavek, pod tělovýchovným trojúhelníkem je nasypán jemný písek dle hygienických požadavků, písek v pískovištích je zdravotně nezávadný (každoročně testovaný).

Pravidla užívání:

1. Venkovní hrací plocha není určena pro veřejnost!
  2. Venkovní hrací plocha je určena pro děti 3-8 leté. Starší děti ji nesmí využívat.
  3. Učitelky zodpovídají za bezpečí dětí na zařízeních a během celého pobytu na venkovní hrací ploše a při organizování veškerých her a činností. Předcházejí úrazům.
  4. Před použitím vybavení venkovní hrací plochy jej běžně zkontrolují – úrazová prevence.
  5. Po střeše vláčku děti nechodí ani neskáčí.
  6. Na skluzavce dětem děláme záchranu.
  7. Na kolotoči děti musí sedět a držet se madel.
  8. Houpačky dětem zavěsí učitelka a dbá, aby se na nich netočily, ale houpaly.
  9. Po ukončení pobytu na venkovní hrací ploše, sklidí učitelky s pomocí dětí hračky a pomůcky, na pískoviště natáhnou plachtu.
  10. Na venkovní hrací plochu mohou děti vstupovat jen v doprovodu pedagogické pracovnice.
  11. Ničení zařízení se ničitelé vystavují řízení před přestupkovou komisí města.

Zpracovala: Klára Řežábková, ředitelka MŠ

Provozní řád venkovní hrací plochy MŠ Dvorec:

platí od 1.9.2016 do odvolání

Venkovní vybavení: pískoviště, prolézačka se skluzavkou, 2x pružinová houpačka, 1x kolotoč, 1x mašinka, 1x stojany na houpačky, uzamykatelný domek, altán, zahradní domek, Monkey roade

Povrchy: travnatý povrch je určen pro pohybové, míčové a tělovýchovné činnosti

Písek v pískovištích je zdravotně nezávadný (každoročně testován).

Pravidla užívání:

1. Venkovní hrací plocha není určena pro veřejnost!
  2. Venkovní hrací plocha je určena pro děti 3-8 leté. Starší ji nesmí využívat.
  3. Učitelky zodpovídají za bezpečí dětí během celého pobytu na venkovní hrací ploše a při organizování veškerých her a činností. Předcházejí úrazům.
  5. Po střeše vláčku děti nechodí ani neskáčí.
  6. Na skluzavce dětem děláme záchranu.
  7. Na kolotoči děti musí sedět a držet se madel.
  8. Houpačky dětem zavěsí učitelka a dbá, aby se na nich netočily, ale houpaly.
  10. Na venkovní hrací plochu mohou děti vstupovat jen za doprovodu pedagogické pracovnice.

Zpracovala: Klára Řežábková,ředitelka MŠ

Zveřejněno 26. 8. 2022