Třída Berušek
Elektronické informace, fotografie a pozvánky jsou v Novinkách třídy.
Základní informace o třídě
Provoz MŠ Nepomuk 6.00 – 17.00 hodin
Třídy BERUŠKY
Převzetí dětí od rodičů: 6.00 – 8.00 hodin
Vydávání dětí v poledne: 12.15 – 13.00 hodin
Vydávání dětí odpoledne: 14.45 – 17.00 hodin
Celým školním rokem nás budou provázet pohádky a příběhy. Společně s nimi se podíváme do říše fantazie, tvořivosti, přírody a dobrodružství.
Třída je uzpůsobena podmínkami pro děti mladšího školního věku. Mají zde vhodné podmínky pro hru, stolování, odpočinek a další výchovně-vzdělávací činnosti.
Veškeré informace o naší třídě naleznete na nástěnce u třídy nebo v šatně Berušek. Případné dotazy Vám rády zodpovíme ve třídě.
Celým podzimem nás budou provázet kamarádi František a Fanynka z kouzelné školky. Společně s nimi budeme zažívat různá dobrodružství. Na vycházkách po okolí MŠ budeme pozorovat květiny, houby, přírodniny a plody podzimu. Rozloučíme se s ptáčky, kteří odlétají do teplých krajů. František s Fanynkou nás naučí poznávat jednotlivé druhy ovoce a zeleniny, seznámí nás se sklizní na zahrádce. Společně upečeme posvícenské placky a zúčastníme se soutěže Nepomucká hnětýnka. Společně oslavíme 100leté výročí naší republiky. Půjdeme pouštět draky, které nám doma pomohou vyrobit naši rodiče a uspořádáme soutěž o nejhezčího draka. Až přijede Martin na bílém koni, uložíme naši zahrádku k zimnímu spánku….
PRVNÍ DEN VE ŠKOLCE…
NÁVŠTĚVA FK NEPOMUK -Můj první gól
Dne 13. 9. 2017 byla naše MŠ pozvaná na akci FK Nepomuk – Můj první gól. Na hřišti se nám všem moc líbilo, mohli jsme si vyzkoušet různé soutěže a disciplíny.
PEČEME A ZDOBÍME POSVÍCENSKÉ PLACKY
NÁVŠTĚVA ZELENOHORSKÉ POŠTY
Naše třída Berušek se již tradičně zúčastnila soutěže ,,Nepomucká hnětýnka,,. Při náštěvě výstavy jsme si mohli pohrát s krásnou miniaturou Zelené hory a vyrobit si papírovou hnětýnku.
HELLOWEENSKÉ STRAŠENÍ
V zimním čase jsme s kamarádem Krtečkem zažili mnoho nových dobrodružství. Prožili jsme čertí týden, poznávali jsme lidové zvyky a tradice. Pekli jsme perníčky, které nám pomohli nazdobit maminky při vánočním tvoření. Byli jsme se podívat na rozsvícený vánoční stromeček na náměstí. Napsali jsme dopis pro Ježíška a moc jsme se těšili na Vánoce. V lednu jsme odnesli zvířátkům dobroty do lesa, stavěli jsme sněhuláky, klouzali se na zahradě. V únoru jsme si užili Masopust i masopustní rej.
ČERTÍ TÝDEN
VÁNOČNÍ TVOŘENÍ
TĚŠÍME SE NA VÁNOCE
U VÁNOČNÍHO STROMEČKU
PROCHÁZKA ZA ZVÍŘÁTKY
MASOPUSTNÍ REJ
HRY VE SNĚHU
Na jaře jsme celí nedočkaví odemkli les i zahradu. Společně jsme vyrobili paní Zimu, kterou jsme vynesli do Kláštera k Červenému mostu..
Společně se třídou Kytiček jsme se vypravili do kina Cinestar v Plzni, kde jsme shlédli pohádku Robinson Crusoe na ostrově zvířátek
Navštívili jsme místní knihovnu, kde jsme se seznámili s novými knihami..